Hiszpański inaczej, czyli wizyta w pewnym liceum

Hiszpański inaczej – to był temat przewodni mojego pierwszego poważnego wystąpienia związanego z językiem hiszpańskim i nauczaniem.

Konto na IG

Zakładając konto na instagramie tak naprawdę nie myślałam o niczym poważnym. Ot, sposób na dzielenie się wiedzą, ciekawostkami, życiem w Hiszpanii. Była to też możliwość dzielenia się moim życiem z Rodziną i Przyjaciółmi, którzy byli w Polsce (czy w innych miejscach na świecie). Mogłam im pokazać trochę tego, co robiłam czy czego uczyłam się w Barcelonie. Pokazać moją pasję. Nie spodziewałam się, że Al grano! będzie aż takim oknem na świat i drzwiami do nowych możliwości nie wspominając o fantastycznych osobach, które poznałam dzięki mediom społecznościowym.

Spotkanie z młodzieżą

W zeszłym tygodniu, dzięki Al grano! właśnie gościłam w jednej z łódzkich szkół – w XXXII Liceum Ogólnokształcącym im. Haliny Poświatowskiej. Jak to się stało? Sekcja Dwujęzyczna z Językiem Hiszpańskim zorganizowała szkolne obchody Día de la Hispanidad, czyli Narodowego Święta Hiszpanii. Święto to co prawda jest dość kontrowersyjne, ale o tym może innym razem. Z okazji tego dnia, szkole towarzyszyły różne wydarzenia związane z językiem i kulturą. I tutaj pojawiam się ja – jako gość opowiedziałam o moich doświadczeniach związanych z nauką i nauczaniem hiszpańskiego, o studiowaniu w Hiszpanii oraz o roli mediów społecznościowych w nauce języka.

Spotkanie z młodzieżą, która dopiero rozpoczyna swoją hiszpańską przygodę było naprawdę świetnym doświadczeniem. Przyznaję, że było trochę stresu z mojej strony, ale Uczniowie i Nauczyciele przyjęli mnie bardzo ciepło. Dzięki ich pytaniom na koniec uświadomiłam sobie, że naprawdę mnie słuchali i nawet udało mi się ich zaciekawić 😉

Powrót do szkoły w takiej roli to też nie lada osiągnięcie – przynajmniej dla mnie.
To było niesamowite wydarzenie. Fakt, że doprowadziła mnie do tego miejsca moja działalność w mediach dał mi ogromnego kopa do działania i chęć dalszego instagramowania/blogowania 🙂

Z tego miejsca, raz jeszcze, dziękuję Szkole i Gronu Pedagogicznemu za zaproszenie a Uczniom za uwagę.

Więcej zdjęć znajdziesz na stronie Liceum.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *